Turkcell’li Atletler Berlin’den Rekorlarla Döndü


TURKSPORU’nun en büyük destekçisi Turkcell ile Türkiye Atletizm Federasyonu’nun iş birliği ile yeni bir döneme giren Türk Atletizmi’nin yıldızları Berlin’deki Avrupa Atletizm Şampiyonası’ndan 5 madalya, 1 Şampiyona Rekoru ve 8 Türkiye Rekoru ile döndü. Ramil Guliyev, Dünya şampiyonluğundan sonra Avrupa Şampiyonası’nda da zirveye çıkarken, milli sporcular da 2 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı.


Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde TURKSPORU’nun en büyük destekçisi Turkcell ile Türkiye Atletizm Federasyonu iş birliğinde yeni bir döneme giren Türk atletizmi, Berlin’deki Avrupa Atletizm Şampiyonası’ndan önemli başarılarla ayrıldı. Ay-yıldızlı sporcular, şampiyona rekoru ile altın madalya kazanırken, iki Avrupa ikinciliği, iki de Avrupa üçüncülüğünü ülkemize getirdi.


Ramil Şampiyona Rekoru kırdı

Ramil Guliyev’in erkekler 200 metrede Şampiyona Rekoru kırarak altın madalyaya ulaştığı Avrupa Şampiyonası’nda, Yasmani Copello erkekler 400 metre engellide, Türk Milli Takımı da 4×100 Bayrak yarışında gümüş madalyanın sahibi oldu.

Berlin’de Türkiye’ye ilk madalyasını Jak Ali Harvey 100 metrede Avrupa üçüncülüğü ile getirirken Yasemin Can da 5000 metrede Türkiye’ye bronz madalya kazandırdı.


8 Türkiye rekoru yenilendi

Bir hafta süren Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda atletlerimiz 5’i büyükler, 3’ü de gençler kategorilerinde olmak üzere 8 Türkiye rekorunu da yenilemeyi başardı.

Altın:
* Ramil Guliyev - Erkekler 200 Metre

Gümüş:
* Yasmani Copello - Erkekler 400 Metre Engelli
* Türkiye Erkekler - 4×100 Metre
Bronz:
* Jak Ali Harvey - Erkekler 100 Metre
* Yasemin Can - Kadınlar 5000 Metre

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.