Nvidia Geforce Rtx İle Oyunculara Gerçek Zamanlı Işın İzleme Sunuyor!


NVIDIA, yeni NVIDIA Turing™ mimarisini ve yeni nesil gölgeler için gerçek zamanlı ışın izlemenin yanı sıra tümüyle yeni yapay zeka özellikleri sunan NVIDIA RTX™ platformunu temel alan ilk oyun GPU'ları GeForce RTX™ serisini piyasaya sundu.

Bu yeni hibrit grafik kabiliyeti, oyun GPU'larında şimdiye kadarki en büyük sıçramayı temsil ediyor. Önceki nesil Pascal mimarisinden 6 kat daha fazla performans sunan Turing mimarisi, yeni özellikleriyle ve yüksek sistem gereksinimlerine sahip oyunlarda bile 4K HDR çözünürlükte 60 FPS değerini sunmasıyla PC’yi mükemmel bir oyun platformu haline getiriyor.

Turing mimarisinin oyun dünyasına, çoğu insanın hala 10 yıl uzakta olduğunu sandığı ve yalnızca ışın izleme teknolojisiyle mümkün olan gerçekçiliği getirerek yeni bir altın çağa soktuğunu belirten NVIDIA kurucusu ve CEO’su Jensen Huang, “Asıl buluş, günümüzün bilgisayar grafiklerini yıldırım hızındaki ışın izleme teknolojisi ve yapay zekâ ile yükselten hibrit bir modele sahip olması. RTX bilgisayar grafiklerine yeni bir görünüm kazandıracak. RTX teknolojisine sahip bir oyun oynadığınızda bir daha asla eski döneme geri dönüş yapamazsınız.” dedi.

GeForce RTX – Oyun GPU’larının yeni ailesi

Yeni GeForce RTX 2080 Ti, 2080 ve 2070, bir oyun GPU'sunda daha önce hiç görülmemiş özelliklere sahip olmalarıyla göze çarpıyor:

 • Fiziksel açıdan gerçekçi gölgeler, yansımalar, kırılmalar ve küresel aydınlatma ile nesnelerin ve ortamların gerçek zamanlı ışın izlemesini sağlayan yeni RT çekirdekleri.
 • Yıldırım kadar hızlı nöral ağ işlemleri için Turing Tensor çekirdekleri.
 • Yeni NGX nöral grafik çerçevesi, yapay zekayı bütünleşik grafik geliştirme hattına entegre ederek, yapay zeka algoritmalarının şaşırtıcı görüntü geliştirme ve üretme işlemini gerçekleştirmesini sağlıyor.
 • Değişken Oranlı Gölgelemeye sahip Yeni Turing gölgelendirici mimarisi, işlem gücünün zengin ayrıntılı alanlara odaklanmalarını sağlayarak genel performansı artırıyor.
 • Yüksek hızlı ve yüksek çözünürlüklü oyun için 600 GB/sn'den fazla bellek bant genişliğine sahip ultra hızlı yeni GDDR6 bellek sistemi.
 • Daha yüksek bant genişliği (100 GB/s'ye kadar) ve çoklu GPU yapılandırmaları (SLI) için gelişmiş ölçeklenebilirlik sağlayan yüksek hızlı NVIDIA NVLink®, bağlantısı.
 • Değişken Oranlı Gölgeleme, Çoklu Görüntülü Rendering ve VRWorks Audio da dâhil olmak üzere, VR uygulamalarının performansını artırmak için yeni ve geliştirilmiş teknolojiler.

NVIDIA tarafından oyuncular için tasarlandı

NVIDIA, yeni GeForce RTX GPU'larının özel Founders Edition sürümlerini yayınlıyor. NVIDIA’nın yüksek standartlarına göre tasarlanan ve üretilen GPU'ların aşağıdaki temel özellikleri ön plana çıkıyor:


 • Maksimum hız aşırtma için yeni jenerasyon 13-faz iMON DrMOS güç kaynağı, milisaniyelik hassasiyete sahip güç yönetimi ile fabrika çıkış hız aşırtmaya sahip tasarım.
 • 3 kat daha yüksek hava akışı ve ultra sessizlik sağlayan 13 kanatlı çift fanlar.
 • Elmas kesim kenar detaylandırmasına sahip ve hassas makine işçiliğiyle sonlandırılmış dövme aliminyum kapak, güzel, pürüzsüz, süregelen tasarım için sert ve hafif bir çerçeve sağlıyor.
 • Kanatçıklara ısı yayılımını ve ısı transferini en üst düzeye çıkarmak için 2 kat daha büyük olan tam kart boyu Vapor Chamber soğutucu.
 • DSC’ye sahip gelişmiş DisplayPort 1.4a ile tek bir bağlantı ile 8K monitörün 60 Hz değerinde kullanmasını sağlıyor.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.