Lava’nin Sağlık Ve Mutluluk Vaat Eden Lavanta Yağları Good4trust.org’da


Sosyal ve ekolojik açıdan sorumlu, adil üreticilerle onların ürün ve hizmetlerinden yararlanan “türetici”leri buluşturan Good4Trust.org platformunda, hiçbir kimyasal ilaç benzeri girdi ve gübre kullanılmadan yetişmiş lavantalardan el emeği ile damıtılan LAVA Esansiyel Lavanta Yağları, ekolojik ve sosyal açıdan adil ürünler arasındaki yerini aldı.


Hasadı yapılan 278,5 kg lavantadan 7,8 litre yağ elde edildi. Lavanta esansiyel yağı Kocaeli İzmit’de tek bir tarlada yetişen mis kokulu lavantalardan elde edildi. Bu yoğun ve güçlü etkiye sahip esansiyel lavanta yağının sadece birkaç damlasıyla bile etkileyici sonuçlar almak mümkün. Hiçbir kimyasal veya katkı maddesi içermeyen saf lavanta yağının birkaç damlasıyla evde tertemiz, sakinleştirici bir koku elde ederken baş ağrıları dindirilebilir, rahat bir uyku sağlayabilir, ciltteki egzama tedavi edilebilir, kozmetik ürün geliştirilebilir.


LAVA markasıyla birlikte yoğunlukla Akdeniz Bölgesi’nde yetiştirilen lavanta, ilk kez Marmara Bölgesi’nde de üretilmeye başlandı. Marmara Bölgesi’nde doğal lavanta üretimine yüksek oranda uçucu yağ barındıran Lavandula angustifolia türü ile öncülük eden LAVA, ürünlerini Good4Trust.org aracılığıyla türeticilerle buluşturuyor.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.