Espor Arena'nın Yeri ve Açılış Tarihi Belli Oldu!


Esporlara gönül veren çoğu kişinin merakla beklediği Espor Arena projesinin yeri ve açılış zamanı sonunda belli oldu! Bu heyecan verici arenanın ilk haberi, 11 Temmuz'da Riot Games'in LoLespor Twitter hesabı üzerinden paylaşılan #NedenOlmasın etiketine sahip bir video ile ortaya çıktı.Espor Arena Nerede ve Ne Zaman Açılacak?

Ardından geçen neredeyse bir ayın ardından ise bugün Espor Arena'nın konumu ve açılış tarihi bir LoLespor makalesi ile bütün oyuncular ve espor severler ile paylaşıldı. "TÜRKİYE’DE ESPORUN KALICI BİR ADRESİ VAR: ESPOR ARENA GELİYOR!" adlı bir makale ile duyurulan Espor Arena, İstanbul Ataşehir'deki Watergarden'da yer alacak. Bir alışveriş merkezi olan Watergarden, bahçesinde bulunan havuzu ve lazer gösterileri ile insanların ilgisini çekiyor.

Espor Arena, Water Garden'ın içindeki bir alanda 1000 kişinin üstündeki bir kitleye ev sahipliği yapabilecek. Ayrıca KMF ve TBF gibi büyük etkinliklerde bu sayı, gerekli düzenlemeler yapılarak bu sayı iki katına çıkarılabilecek. Bütün bu belirttiklerimizden ayrı olarak ise etkinlik alanı sadece lig maçları için kullanılmayacak. Espor sevdalıları için ligin dışında etkinlikler de düzenlenecek.

Etkinlik alanının açılış tarihi ise 2019 sezonunda açılacağı belirtilmiş. Sezonun başında mı yoksa sezon içerisinde bir tarihte mi açılacağı belli değil.


Takımların Ürünleri de Yer Alacak

Oyuncuların istekleri de unutulmamış. Oluşturulacak bu elektronik spor arenasında, takımların kendi ürünlerini satabilecekleri alanlar da bulunacak. Böylece oyuncular takımlarının eşyalarını alabilmek için, yılda bir veya iki kere gerçekleşen etkinlikleri beklemek zorunda olmayacaklar.

Espor Arena hakkında gelişmeleri takip etmeye devam ediyoruz! Bizlere destek olmak için bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.