Migros General Camp 10 Fonksiyonlu Cep Çakısı İncelemesi


Uykudan gözlerimin açılmadığı bir akşamdan herkese merhaba! Yine Donanımhaber ölücülüğü yapıp, ihtiyacım olmadığı halde aldığım bir ürün ile karşınızdayım. General Camp 10 Fonksiyonlu Cep Çakısı incelemesi.

Hepimizin ismine aşina olduğu İsviçre çakısının bir replikası olan bu alet toplamda 10 adet fonksiyona sahip. Ayrıca fiyatı ile de tam bir fiyat/performans ürünü! Haydi biraz daha detaya inelim.

General Camp Cep Çakısı Fonksiyonları Neler?

Kırmızı renkli sert bir plastik ile kaplı olan alette toplam 10 adet ayrı özellik bulunuyor. Bunlar: çakı, makas, yıldız tornavida, şişe açacağı, tirbüşon, konserve açacağı, tırnak törpüsü, cımbız ve plastik kürdan. Ayrıca aletin metal kısımları paslanmaz çelik ile oluşturulmuş.

Cidden sert yaylara sahip çakı, hızlı aksiyon alamamanızı ve tırnaklarınıza zarar vermenize veya acıtmanıza sebebiyet verebiliyor. Ayrıca aleti açıp kapatırken elinizin aldığı konum önemli. Çünkü sert yaylara sahip alet hızlıca kapandığı için hızlı temaslarda derin yaralara yol açabilir.

Ağırlığı ortalama bir çakı kadar olan aletin en sevmediğim fonksiyonu kesinlikle makas olabilir. İnce yayımsı bir metal parçası sayesinde çalışan makas, görevini çoğunlukla yerine getiremiyor. Ayrıca cımbızın takılma alanı gevşek olduğu için çakı çanta içindeyken veya cebinizdeyken başka şeylere takılıp çıkma olasılığı oldukça yüksek.

Plastik kürdanı ise sürekli çakı üstünde bulunup çıkarıp takılma durumunda olduğu için hijyenik olarak fazla güvenilir olmadığı görünüyor. Kürdan olarak kullanmak yerine başka bir sivri alet olarak kullanılabilir.

Boyut olarak aletin uzunluğu 9 genişliği ise 2 santimetre olarak belirlenmiş. Bıçağın açılması ile çakı toplamda 16 santimetreye kadar ulaşıyor. Kalınlık ise 1 santimetre civarlarında bulunuyor. Yani aşırı büyük veya çok büyük bir çakı değil.

Genel olarak bu kamp çakısı uygun fiyatlı (10 TL) bir seçenek arayanların yardımına koşuyor. Fakat bu ürünün her zaman erişebilir olmaması, sadece Migros'un yaptığı kampanya süresince satın alanlar için artı bir nokta oluyor. Eğer bir daha bu kampanya olursa tereddüt etmeden satın alabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.