Ümraniye Alemdağ Caddesi Trafiğe Kapanıyor


İstanbul Büyükşehir Belediyesinden Ümraniye sakinlerini şaşırtan bir açıklama geldi. İBB'nin yaptığı açıklamaya göre yayalaştırma projesi kapsamında Alemdağ Caddesi 28 Ocak'tan itibaren araç trafiğine kapanacak.

Aşağıda bulabileceğiniz detaylı açıklamaya göre 15 Temmuz Şehitleri Meydanının inşaa hizmetlerinin daha rahat yapılabilmesi için bu karar alındı. Ayrıca bu kapatılan alan içine bir adet Nostaljik Tramvay kurulumuna da başlanacak. İBB'nin yaptığı detaylı açıklamaya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İBB tarafından alınan UKOME kararına istinaden, Alemdağ Caddesi'nin, “Metro Çarşı Durağı" (TRT Lojmanları) ile “Metro Ümraniye Durağı" (Eski Belediye Binası) arasında kalan kısmının yayalaştırma projesi uygulama çalışmalarına başlanacaktır. Üsküdar istikametine trafik akışı da Çavuşbaşı Caddesi'nden yapılacaktır. Ayrıca İBB tarafından inşaatına başlanan, 15 Temmuz Şehitler Meydanı Zemin Altı Katlı Otopark ve Gençlik Kültür Merkezi projesinin aksamadan devam edebilmesi adına İSKİ, İGDAŞ ve AYEDAŞ kurumlarınca gerekli altyapı deplase çalışmalarının yapılabilmesi için, Alemdağ Caddesi'nin “Metro Çarşı Durağı" ile “Metro Ümraniye Durağı" arasında kalan kısmı 28 Ocak 2018 Pazar Günü'nden itibaren araç trafiğine kapatılacaktır. Bahse konu araç trafiğine kapanan cadde ve sokaklara, hangi araçların hangi saatlerde giriş-çıkış yapabileceğini ve trafik akışını gösteren kroki yukarıda gösterilmektedir.Siz de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde bizler ve diğer okurlar ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca bizlere destek olmak için bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşabilirsiniz. Teşekkürler!

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.