PUBG eSpor İçin Hazır Değil


Popüler oyun Playerunknown's Battlegrounds aldığı güncellemeler ve yapılan etkinlikler ile gündemden düşmüyor iken oyunun baş yapımcılarından şaşırtan bir açıklama geldi. Playerunknown olarak bildiğimiz Brendan Greene katıldığı Radio 1 Gaming Show'da Pubg, "eSpor'lar için hazır değil" dedi.

Geçtiğimiz yıl Esports Industry Awards'da Pubg, yılın atılım yapan oyunu seçilmişti. Kendi eSpor bölümündeki büyük turnuvalar Almanya'daki Gamescom'da, ABD'de Extreme Masters etkinliğinde ve Güney Kore'deki G-Star kongresinde gerçekleştirildi.

Brendan, The Radio 1 Gaming Show'a "Bunlar E-Spor etkinlikleri değil" ve "Bunlarla yaptığımız şey sadece formatları test etmek." diyor.

Göründüğü gibi ekip hala oyunun elektronik spor arenası için uygun olmadığını düşünüyor. Bunun öncelikli sebeplerinden biri sık sık oyun içerisinde yaşanan hatalar ve Crash'ler. Ucunda büyük ödüller olan etkinliklerde basit bir oyundan düşme hatası sonucu milyonlar kaçabilir. Bu yüzden teknik geliştirmelere daha da ağırlık vermeleri gerekiyor.

Siz de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde bizler ve diğer okurlar ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca bizlere destek olmak için bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşabilirsiniz. Teşekkürler!

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.