Boeing'den Kargo İçin Özel Drone!


Boeing bugün 226 kiloluk yük kaldırma kapasitesine sahip dev bir drone açıkladı. Ağır hizmet tipi drone, Boeing'in mühendisleri tarafından tasarım ve inşa edilme süreci yalnızca üç ay sürdü. Boeing'in Missouri'deki araştırma laboratuvarında ilk uçuş testlerini başarıyla tamamladı.

Boeing baş teknoloji sorumlusu Greg Hyslop, yaptığı açıklamada, "Bu uçan kargo hava aracı, Boeing eVTOL stratejimizde atılmış önemli bir adım" ve "Hava seyrüsefiğini ve taşımacılığını gerçekten değiştirme fırsatımız var ve bu yolculuğun önemli bir adımı olarak bu güne tekrar bakacağız." dedi.


Elektrikli itiş sistemi ile çalışan CAV prototipi, sekiz rotor yardımıyla dikey uçuş imkânı buluyor. 15 ft uzunluğunda, 18 feet genişliğinde ve ağırlığı 339 kilogram. Boeing, testin süresi veya CAV pillerinin kapasitesi gibi uçuş hakkında başka bilgi vermedi.

Siz de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde bizler ve diğer okurlar ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca bizlere destek olmak için bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşabilirsiniz. Teşekkürler!

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.