Madencilik Sitesi NiceHash'e Yeni CEO


Bu ayın başlarında, korsanların kripto para madencilik sitesi olan NiceHash'den 63 milyon dolar çaldığını ve şirketin kurucularının Facebook Live'dan özür dileyip operasyonları 24 saat kapatmalarını istemişti. Şimdi, şirketin kurucu ortağı Marko Kobal CEO olarak üstlendiği görevinden istifa etti.

Şirket, kullanıcıların bilgisayarlarının işlem gücünü yeni kripto-paralar oluşturmak için gereken hesaplamalara yardımcı olmak için sunmalarına izin veriyor. LinkedIn üzerinde yapılan açıklamada, Kobal, şirketin hack olaylarından kurtarmak için çalıştığını ve "yeni yönetimin sonraki, heyecan verici büyüme döneminde kuruluşu yönetmesine izin vermek" için bir adım uzaklaşacağını söyledi.

NiceHash, son birkaç yıldır kripto para madencilerine bir milyar dolar ödeyerek yaptıkları başarının kendilerine istenmeyen ilgiyi getirdiğini belirtti. Şirket ve güvenlik uzmanları, bilgisayar korsanlarının ödeme sistemine erişmek için 6 Aralık'ta bir mühendis kimlik belgesi kullandıklarını ve 4.700 Bitcoin hızlı çaldığını tespit ettiler.

Siz de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde bizler ve diğer okurlar ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca bizlere destek olmak için bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşabilirsiniz. Teşekkürler!

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.