Kaçak Elektrik İle Bitcoin Ürettiler!


Gün geçmiyor ki güzide ülkemizde absürt bir olay ile karşılaşmayalım. Son günlerde gündemden düşmeyen Bitcoin, dünya gündemine olmasa da Türkiye gündemine bu konu ile yeniden oturuyor.

Bu yükselme ile de sanal madencilik yapmak isteyenler kaçak elektriğin yoğun olarak kullanıldığı güneydoğu Anadolu bölgesine akın etmiş gibi görünüyor. Vatandaşların ihbarı ile harekete geçen Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) bildirilen adreslere yaptığı denetimler ile ev ve iş yeri durumunda olan yapıların bir fabrika tutarında kaynak kullandığı belirlendi.

Konu ile ilgili İHA muhabirine konuşan DEDAŞ Saha Yönetim Direktörü Hasan Miroğlu, “Nasıl bir fabrikamız bizim için bir üretim kaynağı ise bu Bitcoin de o kadar enerji çeken sistemler kullanıyor. Onun için büyük trafoların direk bağlı olduğu sistemlerimizi özellikle kontrol altına alıyoruz. Bu gibi ihbarlar yoğun gelmeye başladı son zamanlarda onunla da ilgili diğer mücadelelerimizi nasıl yapıyorsak onlara da aynı vaziyette müdahale ediyoruz. Bitcoin ile ilgili ihbar olarak gelenlere de biz aynı muameleyi yapıyoruz fakat şöyle bir şey var, bizim içeriye girip insanlar ne üretiyorlar bakabilme yetkimiz ve imkanımız yok içeride ne yapılıyor bilemiyoruz. Ama bu kadar büyük elektrik çekişi olan yerler neyse, biz nasıl diğerlerine davranıyorsak bu gibi gelen ihbarlara da aynı muameleyi gösteriyoruz.” dedi.

Siz de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde bizler ve diğer okurlar ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca bizlere destek olmak için bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşabilirsiniz. Teşekkürler!

4 yorum:

 1. Bir yerden tasaruf etmeliler ki kazanasınlar ancak yanlış yerden tasarufu düşünmüş arkadaşlar :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kaçak elektrik ile Bitcoin madenciliği cidden absürt bir olay ama :)

   Sil
 2. "Fabrika tutarında kaynak" Bayağı elektrik çekiyormuş demek ki :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ciddi ciddi iyi paralar kazanmış galiba bu kaçak elektrikler ile.

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.