Facebook Yeni İngiltere Ofisi İle 800 Kişiye İstihdam Sağlayacak


Facebook 2018'de 800 yeni istihdam yaratacak yeni bir Londra ofisi açıyor. Gelecek yılın sonuna kadar İngiltere'de yaklaşık 2.300 kişi dev sosyal medya şirketi için çalışacak. Ofis, Facebook'un ABD dışındaki en büyük mühendislik merkezi olacak ve onuncu yıldan sonra İngiltere'de açılıyor. Facebook'un Avrupa, Orta Doğu ve Asya başkan yardımcısı Nicola Mendelsohn, şirketin "İngiltere'ye her zamankinden daha fazla bağlı" olduğunu söyledi.

Londra'nın Oxford Circus yakınında bulunan Rathbone Place'teki yedi katlı bina, Bilbao'daki Guggenheim Müzesi'nde en iyi bilinen mimar Frank Gehry tarafından tasarlandı. Mühendisler ve geliştiricilerin yanı sıra pazarlama ve satış ekipleri de bu binada yer alacak. Bina ayrıca LDN-LAB adı verilen yeni girişimler için özel bir kuluçka alanı da barındıracak.

Şansölye Philip Hammond, Facebook'un Londra'da genişleme kararı aldığını İngiltere'de "güven işareti" olarak nitelendirdi. "İngiltere, yeni bir işletmeye başlamak için en iyi yer değil, ancak büyümek için en iyi yer" dedi.

Siz de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde bizler ve diğer okurlar ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca bizlere destek olmak için bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşabilirsiniz. Teşekkürler!

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.