Elon Musk Mars'a Tesla Roadster Gönderecek


SpaceX'in CEO'su Elon Musk, şirketindeki Falcon Heavy roketinin ilk uçuşunun bir Tesla Roadster'ı uzaya göndermek için kullanılacağını söyledi. Musk Cuma akşamı bu fikri ilk olarak tweet atarak duyurmuştu. Elon Musk, "Hedef, Mars yörüngesi. Yükseliş sırasında patlamazsa bir milyar yıl kadar derin uzayda olacak "dedi.

Falcon Heavy, SpaceX'in Falcon 9'u takip ediyor. Şirketin Ay ve Mars'a görevleri için kullanmayı umduğu daha güçlü bir roket var. Başlangıçta 2013 ya da 2014'te uçuş alması gerekiyordu, ancak Musk'a göre, ilk uçuşu Ocak 2018'e ertelendi.

Falcon Heavy, aşırı derecede basit bir ifadeyle, şirketin Falcon 9 roketlerinin üçü birbirine sarılmış durumdaki hali. Bu nedenle, SpaceX'in düşük Dünya yörüngesinin ötesinde görevler yürütmesine izin veren tek bir Falcon 9 roketinin yaklaşık üç katı itme kuvveti yaratacak.(Bu ciddi bir güç.)

Siz de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde bizler ve diğer okurlar ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca bizlere destek olmak için bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşabilirsiniz. Teşekkürler!

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.