Yükselme Ligi Kuralları Değişiyor!


Genç yetenekli oyuncuların, hırslı analist ve koçların kendilerini büyük oluşumlara gösterme fırsatını yakaladığı Yükselme Ligi bir takım değişikliklere uğruyor. Bu akşam Christopher "tonbaliklimakarna" Willekens'in tr.lolesports.com'da yayınladığı bir makaleye göre 3 ana kuralda değişikliklere gidildi.

1. YÜKSELME LİGİ TÜRKİYE OFİSİNDE OYNANACAK

Daha önce oyuncuların Gaming House'larında veya kendi evlerinden katıldıkları karşılaşmalara artık Riot Games Türkiye'nin ofisinde katılma zorunluluğu getirildi. Bu sayede ekipman veya internet altyapısı sorunları ortadan kalkarak, karşılaşmalar daha adil bir ortamda gerçekleştirilecek.

2. ALTYAPI OYUNCULARI VE YEDEK OYUNCULAR 

Her takım ekibinde 1 adet altyapı oyuncusu( 17 Yaşından küçük.) bulundurabilecek. Bu sayede yetenekli fakat yaş sınırına takılan oyuncular ligde yer alma fırsatı bulabilecek. Ayrıca bu değişiklik ile de yedek oyuncu zorunluluğu, 2'den 1'e indirildi. Yani takımlarda 5 as ve 1 yedek oyuncu bulunacak.

3. SAHİP OLUNAN TAKIM SINIRI

Eski kurallar dahilinde aynı organizasyon 2 ligde de (ŞL ve YL) birer adet takım bulundurabiliyordu. Şimdi değiştirilen kural ile takımlar artık sadece tek bir takıma sahip olabilecekler. Yani iki ligde birbirinden bağımsız toplamda (8 Adet Şampiyonluk Ligi ve 6 Adet Yükselme Ligi) 14 takım yarışacak.

Sizler bu kural değişiklikleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce olumlu ve olumsuz yönleri neler? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okurlar ile paylaşabilirsiniz. Teşekkürler!

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.