Skype, Çin'de App Store'dan Kaldırıldı


Çağrı ve mesajlaşma servisi Skype, Apple'ın uygulama mağazası da dahil olmak üzere Çin'deki uygulama mağazalarından kaldırıldı. Apple, hükümetin yerel yasalara uygun olmadığını söylediğinde birkaç uygulamanın mağazadan kaldırıldığını söyledi. Skype sahibi Microsoft, BBC'ye uygulamanın "geçici olarak kaldırıldığını" ve şirketin "mümkün olan en kısa sürede uygulamayı eski haline getirmek için" çalıştığını söyledi.

Apple, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Kamu Güvenliği Bakanlığı tarafından, internet protokolü uygulamalarının birçoğunun yerel yasalara uygun olmadığını bildirildi." ve "Dolayısıyla bu uygulamalar, Çin'deki uygulama mağazasından kaldırıldı."

Skype, Google, Facebook ve Twitter da dahil olmak üzere Çinli kullanıcılar tarafından kullanılamayan yabancı ve dijital platformların sonuncusu.

Siz de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde bizler ve diğer okurlar ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca bizlere destek olmak için bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşabilirsiniz. Teşekkürler!Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.