Sahte WhatsApp Uygulaması 1 Milyondan Fazla İndirildi


WhatsApp haberci uygulamasının sahte bir sürümü, kaldırılmadan önce Google Play Store'dan bir milyon kat fazla indirildi. "Update WhatsApp Messenger" uygulaması, gerçek programın arkasındaki firma olan WhatsApp Inc. tarafından geliştirilmiş gibi görünüyor. Reddit'teki kullanıcılara göre, sahte reklam içeriyordu ve kullanıcıların cihazlarına zararlı yazılım indirebiliyordu. Ve uygulama artık Play Store'dan kaldırıldı.

Uygulamanın arkasında kim varsa orijinal geliştirici olan "WhatsApp Inc" gibi görünmeyi başardı. Bunu, tam adını kullanarak yaptılar ancak bir alanı boşluk gibi görünen özel bir karakterle değiştirdiler. Bu ince fark, pratik olarak ortalama bilgiye sahip bir kullanıcı tarafından bulunmazdı. Fakat bilgili kullanıcılar dikkatli olarak bu zararlı yazılımı indirmedi ve Whatsapp'ın kendi otomatik güncellemelerini almaya devam etti.

Siz bu durum hakkında neler düşünüyorsunuz? Google'ın kendi mağazasına bu kadar rahat sahte yazılımlar eklemesi normal mi? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ile paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.