Profesyonel Overwatch Oyuncusu Canlı Yayında Ban Yedi


Kanadalı profesyonel Overwatch oyuncusu Félix "xQc" Lengyel, geçtiğimiz günlerde canlı yayın sırasında Overwatch oynarken hesabı birden Ban yedi. Blizzard, raporlama sisteminin yanlış kullanıldığı iddiasıyla xQc'nin hesabında 72 saat yasak verdi. Ardından xQc Blizzard'a geri bir bildirim yaptı. Daha sonra Blizzard, "Bu hesapta yapılan son aktiviteler, Overwatch için uygunsuz addedilen eylemleri gösterdi.", "Bu durumda özellikle, diğer oyuncuların oyunlarını sınırlama amacı taşıyan diğer oyuncuları rapor etmekten bahsediyoruz." dedi.


Bir süre sonra açıklama yapan Félix "xQc" Lengyel şunları söyledi; "Birkaç kötü oyunun ardından üzgündüm ve düzgün düşünmüyordum" ve "Yayını izlerseniz, çok rekabetçi olduğumu ve oyunlarımı kazanmaya gayret gösterdiğimi biliyorsunuz, sıralamadaki her oyuncunun benimle aynı hedefleri taşımadığını ve bu oyuncular tarafından taşınamayacağımızı anlamayı öğreniyorum." dedi.

Ardından ise üyesi olduğu takım olan Dallas Fuel de bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada "Yönetimimiz askıya alma durumunu soruşturuyor ve durumun düzeltilmesinde xQc ve Blizzard'a yardımcı olması için buna göre hareket edecek." dendi.

Siz de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde bizler ve diğer okurlar ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca bizlere destek olmak için bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşabilirsiniz. Teşekkürler!

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.