Pandora'nın Kutusu Kapandı


Şimdi bu niye böyle bi yazı yazıyor amk diyebilirsiniz, çünkü bu sorunun cevabını bende bilmiyorum. Sadece artık gündemde gördüğüm konular hakkında düşüncelerimi daha sık paylaşmayı planlıyorum. Bugünün şanslısı ile Pandora Kitabevi. Günün günün ilk saatlerinde Twitter hesapları üzerinden attıkları bir Tweet ile (aşağıya bırakacağım) Amazon ve Barnes & Noble'dan kitap alanları "hödük" olarak tanımlamış.


Burada öncelikle dijitalleşmeye alışamamış bir ticarethane görüyoruz. İnsanlar zevklerine ve bütçelerine göre bıraktıkları fiziksel kitapları fazla satmayınca bu gibi tepkileri vermeleri gayet normal.

İkinci olarak, sen bir  kitabevisin amk böyle bir Tweet atmanı gerektirecek hiçbir bok yok. İnsanların kendi kişisel görüşlerini resmi hesaplardan paylaşması kadar saçma bir durum görmedim. Hepsiburada.com'un Facebook sayfasından biri "x partisini sevmeyenler vatan hainidir." veya "Amazon'dan telefon alanlara "Embesil" denir." demekten farkı yok bu Tweet'in.

Daha sonra gelen tepkileri görmüş olacaklar ki hesaplarını takipçi onaylı şekline getirmişler.  Burada katıldığım nokta görgüsüzlük yapıp sırf ortamda entelektüel gözükeyim diyen "hödükler" hakkında söyledikleri. Fakat bunu yaydıkları nokta yanlış olan. Resmi bir hesaptan yapılmaması gereken bir hareketi yapıp üstüne bu durumu eleştirenleri engellemeleri hiç düzgün değil.

E amına kodumun hem övdün hem sövdün diyenler için, benim katıldığım nokta görgüsüz olanlar ama bunun doğru yolla yapılmadığını söylemek istedim. Neyse daha fazla vaktinizi çalmadan şuraya kendi görüşümü destekleyen bir iki ekşi sözlük girdisi atayım ve yazıyı bitireyim.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.