Minecraft'ın Denizleri Canlanıyor Ve Efsane Değişiklikler Geliyor!


Minecraft'ın çıktığından beri biraz cansız olan denizleri, yeni gelecek olan güncelleme ile Mojang oyuna zıpkınları, batıkları, yunusları ve mercan kayalıklarını eklemeyi planlıyor. İşte şirketin Update Aquatic adını verdiği güncelleme yukarıda bahsettiğimiz özellikler ile 2018'in Baharında oyuncular ile buluşacak.

Güncelleme, Minecon Dünyası Konferansında duyuruldu. Yapılan açıklamaya göre denizler biyolojik alanlara ayrılacak ve sıcaklığa bağlı olarak balık, mercan ve yosunların türleri değişecek. Ayrıca yakaladığınız balıkları kovanıza koyup başka yerlere canlı olarak taşıyabilir böylece de kendi akvaryumlarınızı veya balık çiftliklerinizi yapabilirsiniz.

Gemi enkazı ve buzullar da dahil olmak üzere yeni yapılar, hazineyi gizleyecek ve yunuslar denizden sıçrayarak size hazineye kadar eşil edecek.


Ve yeni mızrakları yakın veya uzak dövüş olarak kullanabilirsiniz. Eğer mızrağınızı fırlatırsanız onu sonsuza kadar kaybettiğiniz anlamına geliyor. Fakat yakın dövüş olarak kullanırsanız aynı bir kılıç gibi elinizde kalabilir.

Yeni eklenecek olan düşmanın ise adı henüz belirli değil. Ama bilinene göre yüksek yerlerde doğuyor ve uykusuz olanların üstüne çullanmaya bayılıyor gibi görünüyor. Eğer uzun bir süre uyumadıysanız bu canavar size saldırmaya çalışabilir.

Siz de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde bizler ve diğer okurlar ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca bizlere destek olmak için bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşabilirsiniz. Teşekkürler!

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.