İtalya ve Almanya'da Amazon İşçileri Grev Yapıyor


İtalya ve Almanya'da yüzlerce Amazon işçisi, yılın en yoğun alışveriş günlerinden birinde grev yapıyor. 500'den fazla çalışan, Milas yakınlarındaki Piacenza'daki Amazon deposundaki ilk grevlerini sürdürmeye devam ediyor. Piazcenza, Amazon'un ana İtalyan merkezi ve 4000 kişiye istihdam sağlıyor.

Amazon, "İtalya ve Almanya'daki çalışanlarımızın büyük çoğunluğu çalışmaya başladı ve en iyi müşteri deneyimini sunmaya odaklandı" dedi.

Verdi sendikası yönetim kurulu üyesi Stefanie Nutzberger yaptığı açıklamada, işçilerin "daha az zaman, kalıcı performans denetimi ve izleme ve yoksul bir liderlik kültürü yaratmak için yüksek baskı" ile karşı karşıya olduklarını söyledi.

Bu olaydan birkaç gün sonra veya bu tatil süresi geçtikten sonra grevin olumlu veya olumsuz yönleri ortaya çıkacaktır. O yüzden şu anda bir şey söylemek mümkün olmuyor.

Siz de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde bizler ve diğer okurlar ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca bizlere destek olmak için bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşabilirsiniz. Teşekkürler!

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.