Intel XMM 8060, Geleceğimizi Güçlendirebilen İlk Ticari 5G Modem mi?


LTE ve yonga seti pazarında Qualcomm'un eşsiz bir payı olan Intel, XMM 8060 5G duyurusu ile Qualcomm'u resmen tehdit ediyor gibi duruyor. Bunu yaparken Intel ilk ticari 5G modemini duyurdu ve öyle görünüyor ki bu çipler ilk Apple'ın bu dönemde üreteceği iPhone modelleri ile aramıza katılacak.

Intel'in XMM 7660'ı, 2019'da cep telefonları için gelmesi bekleniyor, XMM 8060'ın bu kadar acele etmesini pek de beklemeyin. Çünkü Çip üreticisine göre, bu ticari 5G modemlerin XMM 7660'ın akıllı telefonlara resmen eklendikten sonraki yıl olan 2019 ortalarında diğer rakipleriyle yarışması bekleniyor.

Intel Kurumsal Başkan Yardımcısı ve İletişim ve Aygıtlar Grubu Genel Müdürü Dr. Cormac Conroy, en son duyuru hakkında şunları söylemişti: "Intel önde gelen 5G modem teknolojisini sunmayı ve 5G'ye geçişin pürüzsüz olmasını sağlamayı taahhüt ediyor. Tam modem teknolojileri ve ürünleri portföyündeki yatırımlarımız kesintisiz 5G bağlantı vizyonuna ulaşabilmek için kritik önem taşıyor "dedi.


Intel'in Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Ağ Platformları Grubu Genel Müdürü Sandra Rivera'ya gelince, Intel'in gigabit LTE hızlarına doğru ilerlediğini ve 5G ağlarının resmi olarak piyasaya sürülmesiyle geleceğin daha parlak ve 4G 'ye göre daha çok rehabet göreceğini dile getirdi. Sözlerine devam eden Sandra Rivera: "Maalesef, 2018'de bu bebekleri  iPhone'unuz da bekliyorsanız  hiç umutlanmayın. Çünkü bu  çiplerin ticari olarak piyasaya sürülmesinin 2019 yılında gerçekleşmesi ile birlikte Apple'ın bunları dahil etmesi üç yıl daha sürecek."Siz de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde bizler ve diğer okurlar ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca bizlere destek olmak için bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşabilirsiniz. Teşekkürler!

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.