Google Reklamı, Kullanıcıları Sahte Bir Amazon Sayfasına Yönlendiriyor


Şükran Gününde "Amazon"u arayan bazı Google kullanıcılarına, yılın en büyük alışveriş gününden bir gün önce bir aldatmaca web sitesine yönlendirme yapan sahte bir reklam gösterildi. Reklam, günün en azından bir kısmı için bilinmeyen sayıda kullanıcı tarafından Perşembe gününün arama sonuçlarının en üstünde göründü.

CBS News, Google ile temasa geçtiğinde teknoloji devi, "reklamın politikalarını ihlal ettiğini ve kaldırıldığını" söyledi.

Reklam kaldırılsa da şu anda kaç kişiye ulaştığını veya kaç kişinin bu bağlantıya tıkladığını bilmiyoruz. Yönlendirilen site, bir Microsoft servisinin yapmayacağı şekilde bir pop-up bildirim açarak belirtilen numaranın aranmasını istiyor. Ardından numarayı arayanların ise karşılarına çıkan bir adamın teknik sorunun çözümü için bilgisayarlarına uzaktan bağlantı yapmak istediğini belirtti. Dolandırıcılar böylece istediği yazılımı hedefe rahatça yükleye biliyorlar.

Siz de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde bizler ve diğer okurlar ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca bizlere destek olmak için bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşabilirsiniz. Teşekkürler!


Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.