Bu Haftasonu Ne Oynayalım? #7


Selam sevgili okurlar bu hafta yine bir gün gecikmeli olarak Bu Haftasonu Ne Oynayalım? yazı serimiz ile sizlerleyim. Bu haftaki numaramız #7, fazla uzatmadan bu hafta misafir oyunumuz olan Terraria'ya geçelim.

Terraria, 2011 yılında çıkan 2 boyutlu tatlı mı tatlı bir platform oyunu. Oyuna başladığınız kısıtlı imkanlar ile hem çeşitli canavarlara karşı hayatta kalma mücadelesi verirken hem de dünyayı keşif etmeye başlıyoruz. Kimi oyuncular hayal güçlerini kullanarak yerleşik hayata geçseler de benim gibiler açık dünya oyunlarında keşif etmeyi daha çok seviyor.


Terraria, ilk yayınlanışını takip eden dokuz gün içinde 200.000 nüsha sattı ve burada yayınlanmasının ilk haftasında Steam'in en çok satan satılanları arasında yer aldı. Terraria, bir ay içinde 432.000'den fazla kopya sattı. Haziran 2015'teki 1.3 güncelleme zamanında, Terraria'nın 12 milyondan fazla kopyası tüm platformlarda satıldı, bu sayı Şubat 2017'de 20 milyondan fazla bir sayıya ulaştı.

Neredeyse tüm popüler platformlar için piyasaya sürülen Terraria'da, çeşitli NPC, biyom, düşman ve eşyaya ulaşabilirsiniz. Ayrıca sunucularda 256 kişiye kadar çevrimiçi olarak oynayabilirsiniz. Ayrıca oyunun bilgisayar sürümünü Steam Sonbahar İndirimleri ile birlikte 10.50 Türk Lirasına satın alabilirsiniz.

İnceleme Puanları
YayınPuan
Destructoid8/10
GameSpot8/10
GameZone9/10
IGN9/10
PC Gamer (US)79%[

Siz de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde bizler ve diğer okurlar ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca bizlere destek olmak için bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşabilirsiniz. Teşekkürler!

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.