Bu Haftasonu Ne Oynayalım? #6


Selamlar sevgili ozgurklavye.org okuyucuları. Bu Haftasonu Ne Oynayalım? yazı serimizin 6. bölümünde konuğumuz Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oluyor.  Aslında bu hafta süper bir rastlantı oldu. Rainbow 6: Seige Steam'de %50 indirime girdi. Böylece oyunu almak isteyenlerin de hemen alması için bir fırsat oluştu. 2015'de çıkan oyun Wikipedia'da şu şekilde tanımlanıyor:

Rainbow Six: Siege veya Rainbow 6: Siege Ubisoft Montreal tarafından geliştirilen ve Ubisoft tarafından yayımlanan Birinci şahıs nişancı türünde bir video oyunu. Oyun IGN tarafından E3 2014'ün en iyi oyunu seçilmiştir.

Oyunu kısaca anlatmak gerekirse, efsane FPS oyun  Counter Strike: Global Offensive'in taktikselleştirilmiş hali olarak düşünebiliriz. Bir Terörist - Anti Terörist rekabeti olan oyuna savun-saldır modu hakim. Oyundaki karakterler Operatör olarak isimlendiriliyor. Bu operatörlerin değişik uyrukları, ekipmanları, yetenekleri ve işlevleri var.


Oyunun diğer FPS oyunlarından en temel farkı takım oyununun üstüne kurulmuş olması ve çeşitli ekipmanlara sahip olması. Oyun başlamadan önce saldıracağınız binaya Drone'lar gönderebilir veya binayı savunmak için duvarlara güçlendirmeler takabilirsiniz.

Oyunda 6 ana rütbenin altındakiler ile birlikte toplam 20 rütbe bulunuyor. Bunlar: Bakır, Bronz, Gümüş, Altın, Platinum ve Elmas rütbeleri. Oyuncunun ve takımın oyun içerisindeki durumuna göre ise rütbe atlayıp düşebiliyor. Bu durum da takım oyunu yapmayı seçeneksiz kılıyor.


Sonuç olarak arkadaşları ile askeri operasyonlar düzenlemek isteyenler için veya tek tabanca olarak Rambo tarzı takılmak isteyenlerin tercih edebileceği türden bir oyun Rainbow Six: Seige. Ama oyunu satın alırken dikkat etmeniz gereken nokta Starter Pack'in ne olduğunu bilerek satın almak veya almamak. (Biliyorum biraz felsefi oldu :D)

Siz de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde bizler ve diğer okurlar ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca bizlere destek olmak için bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşabilirsiniz. Teşekkürler!

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.