Bu Haftasonu Ne Oynayalım #4


Ve Bu Haftasonu Ne Oynayalım yazı serimizin ilk ayındayız. Bu 4. hafta sizleri ecnebilerin kullandığı Chill kelimesinin cuk diye oturduğu bir oyunu tanıtacağım. İşte karşınızda Euro Truck Simulator 2. Aslında oyunun çıkış tarihinin üzerinden 4 yıl geçmiş olmasına güncelliğini koruyor olduğu için yazı serimizde yer ayırmak istedim. Geliştiriciliğini ve yayımcılığını SCS Software'ın yaptığı ve simülasyon türünün en iyi temsil edildiği oyunlardan olabilir.

Uzun yollarda tır sürerek stres atmaya hazırlanın. Oyunun amacı çok basit, sür-para kazan ve şirketini genişlet. Beş parasız başladığınız bu maceranın sonunda milyoner olmamanız imkansız. Oyunu popüler yapan en önemli özellikler: modlama desteği ve ucu bucağı olmayan kişileştirme seçenekleri.


Harita olarak 60'tan fazla Avrupa kentinin ana hatları örnek alınmış. Ek paketler ile de daha fazla alana sevkiyat yapabilir veya modlar ile Türkiye'de belirli noktalara ulaşabilirsiniz. Modlama demişken, internet üzerinde aşırı derece fazla mod bulunuyor. Oyunu ana hatlarından çıkartmak bile mümkün :D  Ayrıca oyunun resmi olmayan Multiplayer sunucularında arkadaşlarınız ile konvoylar oluşturabilirsiniz.

Genel olarak oyunu hayatın stresinden kaçmak için veya aşırı rekabetçi oyunlardan sıkılanların kesinlikle oynaması gereken bir oyun. Oyunu Steam üzerinden 39.00 Türk Lirasına (İndirimlerde 8 liraya kadar düşüyor.) satın alabilirsiniz.

“Beklenmedik bir merak uyandırıyor. Bu türü sevmeyenlere kulak asarsanız, PC platformundaki en iyi ve en yeni sürüş oyunlarından birini kaçırmış olursunuz.”
85/100 – PC Gamer

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.