Bitcoin 10.000 Doları Aştı!


Bitcoin10.000 doları aştı. CoinDesk'e göre, bu kilometre taşını 2008'deki kuruluşundan yana ilk defa geçen kripto-para, Salı akşamı 10.000 dolara yükseldi ve 11.000 dolara yol almaya devam etti. Wall Street Journal'a göre, Bitcoin 968.23 dolar seviyesinde işlem görürken, yıl başından beri yüzde 933 oranında arttı.

Bitcoin'in suç faaliyetleriyle ilişkili endişelerine rağmen, yatırımcılar altın gibi daha geleneksel varlıklara alternatif olarak güvenli bir cennet olarak görmeye başladılar. Bazı eleştirmenler, dalgalanmanın yakında patlayabilecek spekülatif balonun göstergesi olabileceği konusunda uyarıda bulundu. CoinDesk'e göre, yayın sırasında Bitcoin 10.823 $ seviyesinde işlem görüyordu.

BitcoCharts'a göre Bitcoin, General Electric'in değerinden daha fazla bir tutarda 180 milyar dolar piyasa değerine sahip. Ayrıca hala Satoshi Nakamoto'nun kim olduğu hakkında iddialar dolaşırken Satoshi Nakamoto olmadığını açıklayan son ünlü Elon Musk oldu.

Siz de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde bizler ve diğer okurlar ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca bizlere destek olmak için bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşabilirsiniz. Teşekkürler!

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.