Bill Gates, Arizona Çölüne Akıllı Bir Şehir Kurmayı Planlıyor


Microsoft'un kurucu ortağı ve bir hayırsever olan Bill Gates tarafından yönetilen bir yatırım şirketi,  teknolojiyi konut sakinlerinin hayatına dahil etme fikriyle kurulmuş bir topluluk olan Akıllı bir şehir inşa etmek için Phoenix'in 45 mil batısında yaklaşık 25.000 dönümlük alan satın aldı. Belmont Partners adlı topluluk, sürdürülebilir kentlerin kalkınması için "şablon" olarak, en yeni altyapıyı kullandığını belirtti.

Belmont Çarşamba günü yapılan açıklamada., yüksek hızlı dijital ağlar, veri merkezleri, yeni imalat teknolojileri ve dağıtım modelleri, otonom araçlar ve otonom lojistik merkezleri etrafında tasarlanmış en son teknolojiyi benimseyen bir iletişim ve altyapı omurgasına sahip ileri düşünce topluluğu yaratacak "dedi.

Belmont Partners, teklif edilen topluluk için arazi üzerinde 80 milyon dolar harcadı. Belmont, 80.000 konut, 3400 dönüm açık alan, 3800 dönümlük ofis, ticaret ve perakende alanı ve 470 dönümlük kamu okullarından oluşacak.

Siz de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde bizler ve diğer okurlar ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca bizlere destek olmak için bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşabilirsiniz. Teşekkürler!

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.