10 Yaşındaki Çocuk, Annesinin iPhone X'inin Kilidini Açmayı Başardı


Tim Cook, iPhone X'in yeni FaceID'sinin ikizinizin tarafından dahi açılamayacağını söylemişti. Ancak bir iPhone X sahibi iseniz çocuklarınızın bu kilidi açma ihtimali var.

10 yaşındaki Ammar, annesinin iPhone'unun kilidini açtığında annesi de Apple'ın rakiplerine göre büyük avantaj kurduğu bu özelliğin, böyle bir açığı olduğunu görünce şaşırdı. Sosyal medyada Apple'ın yeni biyometrik güvenliğini aşmak için kullandıkları gibi, 3D maske vb. ekipmana ihtiyaç duymadı. Bu olayın tek açıklanabilir tarafı Ammar'da annesinin genlerinin bulunması.

Apple, TouchID için 50 binde 1 kişi, FaceID üzerinden iPhone X'in kilidini açan 1 milyonda 1 kişi olabileceğini söylüyor. Ancak aile üyelerinin açıkça çok daha yüksek bir şansı var. Malik ailesinin arkadaşları Ammar'ın babasına daha çok benzediğini söylese de, FaceID öyle düşünmüyor; annesinin iPhone X'inin kilidini açabiliyor ancak babasının kilidini açamıyor.


Siz de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde bizler ve diğer okurlar ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca bizlere destek olmak için bu haberi sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşabilirsiniz. Teşekkürler!

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.