Xiaomi Mi Band Incelemesi

Bugün sizlere bir süredir kullanmakta olduğum Xiaomi akıllı bileklik furyasının ilk
bilekliği olan Xiaomi Mi Band modeli hakkında deneyimlerini anlatacağım. Xiaomi, bir Çin firması olarak akıllı ürünler piyasasını kendi tekeline geçmiş durumda bence. Bunun birinci fiyatları piyasanın en ucuzu olması.

Xiaomi Mi Band 'in kutusundan çıkanlar:
 • Ürünün kendisi
 • Kullanım kılavuzu
 • Orijinal siyah kordonu
 • Usb şarj kablosu

Xiaomi Mi Band, 1S ve 2'nin atası konumundadır.

Bu tür ürünlerin çoğunda olduğu gibi Mi Band'de IP67 sertifikasına sahip ve bu onun su ve toza karşı dayanıklı olduğunu gösteriyor. 1S ve 2 modelinden en büyük farkı nabız ölçme işlemini yapamaması. Üzerinde 2'de olduğu gibi bir ekranda yok. Onun yerine 3 adet led bulunmakta. Bu led'ler Bluetooth ile telefonunuza bağlı iken gelen arama ve mesajları size titreyerek uyarıyor. Mi FIT adlı uygulaması ile bu 3 ledin rengini mavi,yeşil,turuncu veya kırmızı olarak ayarlayabilirsiniz.


Ürünün ekranının olmadığından dolayı verilerinizi Bluetooth ile akıllı telefonunuza bağlayıp Mİ FIT uygulaması sayesinde adımlarınızı, yaktığınız kalori, kaç kilometre yürüdüğünüzü, uyku verinizi ve bu uyku verinizin ne kadarı derin ve kadarı hafif yani dokunsalar uyanacak modunda olduğunuzu gösterir. Bu arada uygulaması ülkemizde Google Play Store ve App Store'da Türkçe dil seçeneği ile geliyor.

41 mAh bataryası bulunmaktadır. Her ne kadar kağıt üzerinde az gözükse de ekranının olmayışı ve
sadece titreşimi ile 3 adet led bulunması  Xiaomi Mi Band'e yaklaşık 28-32 gün kullanım süresi tanıyacaktır.
Cihazınızın:
Bluetooth 4.0 ve Android 4.4 ve üstü cihazlar
IOS 7.0 ve üstü IOS Cihazlar bir cihaz olmasına bu ürünü alırken dikkat etmeye özen gösteriniz. Çünkü verilerinizi telefona aktarırken sizlere problem yaşatması olası bir durum.

Eğer telefonunuzda parmak izi teknolojisi yok ise Xiaomi Mi Band  sayesinde Bluetooth ile akıllı telefonunuza bağlı iken ise ekran kilidinizi otomatik olarak açar. Uygulama üzerinden alarm kurarsanız sizleri uyandırabilecek edebilecek bir titreşim ile sizi uyarıyor. Ama paranoyak birisi iseniz işinizi şansa bırakmayın bence.

Ürün o derece hafif ki ürünü kolunuzda olup olmadığını hissetmiyorsunuz. Uygulamadaki bir bölümü var orada akıllı telefonunuzdaki sosyal medya vs. uygulamalara izin verirseniz ise Bluetooth ile bağlıyken hem ledlerle hem de titreşim ile sizleri uyarır.Xiaomi Mi Band'in artıları:
 • IP67 sertifikası ile suya ve toza dayanıklı oluşu
 • Çeşitli kordon seçeneği sunması
 • Bir ekran gibi derdi olmadığı için ekran çizildi vs. gibi dertler de olmuyor.

Xiaomi Mi Band'in eksileri:
 • Ekranının olmayışı
 • Ülkemizde artık fiyatının 50 ile 60 TL aralığında bundan daha iyi özelliklere sahip akıllı bileklikler bulunması

Kimler almalıdır?
 • Benim gibi ucuz teknolojik aksesuar delisi iseniz,
 • Spora başlayacağım zaten benim için zaman önemli değil sadece sportif faaliyetlerimi doğru saysın ve uygulaması Türkçe olsun diyenler için,
 • Bu akıllı bileklik furyasını bende merak ettin de bir ürün alıp bakayım için iyi bir ürün.

Ülkemizde hepsiburada.com ve N11 gibi sitelerde 45 ile 60 Türk Lirası arasında bulunabiliyor.
Benim tavsiyem Hepsiburada.com da bu ürün 09.10.2017 tarihinde 53,75 TL Nabız ölçen modeli olan 1S ise 60 TL bunu almayı düşünenlere 1s'i öneririm.Ya da ben öğrenciyim ama bu tarz ürünlerde hoşuma gidiyor diyorsanız Letgo veya Sahibinden.com gibi sitelerdeki ilanları takip ederek 5 ile 10 Türk Lirası daha ucuza bu ürününe sahip olabilirsiniz.

Ya bu siyah kordon ne ben renkli kordon istiyorum derseniz ise Hepsiburada.com'da yaklaşık 20 TL'ye alabilir. Yurtdışından almak isteyenlere Xiaomi Mi Band 9.10.2017 itibariyle 15.35USD Amazon.com'da ise 9.10.2017 itibariyle 20 USD'ye satın alınabilir durumda.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.