Xiaomi Mi Band 2 İncelemesi

Bugün sizlere iki haftadır kullanmakta olduğum xiaomi mi band 2 hakkındaki deneyimimi anlatmaya çalışacağım. Son birkaç yıldır revaçta olan akıllı bileklik ve saat furyasının, ucuz çaplı öncüsü hiç kuşkusuz Xiaomi’dir. Xiaomi, telefonları dışında wireless cihazları, akıllı bileklik, hoparlör vb. cihazlar ile de piyasada tanınan bir firmadır. Bugün inceleyeceğimiz olan Xiaomi Mi Band 2, bu tür cihazlar üreten fitbit ‘in bilekliklerini sollayarak 1.sıradadır. Bu tür cihazları bir kullanıcının beklediği iki unsur vardır bence: pahalı olmaması ve kullanıcının ihtiyacını giderebilmesi.
Fiyat açışından Apple’ın ve Fitbit’in bu işlerde iyi olmasına rağmen ülkemizde pahalı olması Xiaomi’nin 1.konumda olmasına şaşmamalı doğrusu.
Xiaomi Mi Band 2’nin kutusundan çıkanlar:
-Ürünün kendisi
-Kullanım kılavuzu
-Orijinal siyah kordonu
-Usb şarj aleti
mi band
Xiaomi mi band 2, IP67 sertifikasına sahip bir akıllı bileklik. Bu özellik sayesinde suya karşı dayanıklık söz konusu. Fakat nabız ölçen kısım ile bileğiniz arasına su girerse nabız ölçerken ya ölçmüyor ya da biraz uçuk değerler ile karşılaşıyoruz.
70mAh batarya ve oled ekran ikilisi size -eğer özelliklerin hepsini açar iseniz- 25 ila 30 gün kullanım sağlayabilirsiniz.
Ekranında görebildiniz veriler:
-Saat
-Attığınız adım
-Kaç kilometre gittiğiniz
-Yaktığınız kalori
-Nabız ölçümü
-Kalan şarj yüzdesi
Uygulamasına değinmek gerekirse, Türkçe oluşu beni mutlu etti. Saatiniz eğer Bluetooth ile telefonunuza bağlı ise arama ve mesaj geldiğini bileklik yardımıyla titreşim sayesinde size bildiriyor ancak cevaplamanıza imkan sağlayamıyor.
Eğer uyurken bileklik bileğinizde kalırsa ne kadar uyuduğunuz, uyku sırasında ne kadarı derin uyku ne kadarı da hafif uyku olduğunu telefonunuza aktarıyor. İstediğiniz kilo hedefini belirleyerek o kiloya kaç günde düşüş sağladığınızı görebilirsiniz.
Mi band kol
Cihazınızın:
Bluetooth 4.0’a sahip, Android 4.4 ve üstü, IOS 7.0 ve üstü cihazlar ile bu bilekliği kullanmaya özen gösterin. Çünkü verilerinizi telefona aktarırken sıkıntı yaşayabilirsiniz.
Eğer telefonunuzda parmak izi teknolojisi yok ise Xiaomi Mi Band 2 sayesinde Bluetooth’a bağlı iken telefonun yakınında ise ekran kilidinizi otomatik olarak açar. Uygulama üzerinden alarm kurarsanız güçlü denilebilecek bir titreşimi var. Bu sayede sizi uyandırmaya yardımcı oluyor. Facebook, Instagram, Whatsapp vb. uygulamalara bildirimler gelirse titreşim ile sizi uyarıyor.
Cihaz çok hafif olduğu için gün içerisinde bileğinizde olduğunu unutmanız gayet olası bir durum. Öyle ki uzun zaman hareketsiz kaldığınız durumunda bileklik titreşim ile uyararak sizi kalkıp yürümeniz için uyarıyor. Uygulaması ise gayet kolay bir kullanıma sahip.
Xiaomi Mi Band 2’nin Artıları
-Rakiplerine göre ucuz
-Değitirilebilir kordon seçeneği
-Uygulamsının Türkçe olması
-IP67 sertifikası ile toza ve suya dayanıklı olması
Xiaomi mi nand 2’nin eksileri
-Bazı durumlarda nabzı yanlış ölçmesi(nabız ölçen kısma su gelmesi veya şarjı az durumda iken)
-Ekranın biraz kolay çizilebilir oluşu
-Bileklik kolunuza geniş bir pozisyonda iken nabzı bulmaması ve yanlış ölçmesi
Son olarak toplamak gerekirse
Ülkemizde hepsiburada.com ve n11 gibi sitelerde 90 ile 110 Türk Lirası gibi değişken fiyatlara sahip
ürün, akıllı bilekliğe çok fazla para vermek istemeyenlerin en iyi tercihi olacaktır. Sahibinden ve Letgo gibi
2.el satış hizmeti sunan siteleri de takip ederek az ve temiz kullanılmış olanlarını 60 ile 80 Türk Lirası arasında bulabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.