Wi-Fi Ağınız Tehlikede! WPA2 Protokolü Kırıldı!


Wi-Fi güvenliği için neredeyse her Wi-Fi yönlendiricisinde kullanılan yaygın bir standart olan WPA2 güvenlik protokolü görünüşte kırılmış gibi görünüyor.

Güvenlik araştırmacıları, Wi-Fi şebekelerini korumak için yaygın olarak kullanılan bir güvenlik protokolünü(WPA2) çiğnedi ve uzmanlar 'hemen hemen tüm' cihazların, saldırılara uğrayabileceği veya daha da kötü olayların olabileceği gibi riskler taşıdığını söyledi.

'KRACK' olarak bilinen saldırının ayrıntıları bugün yayınlanacak. Bu saldırı ev yönlendiricileri ve iş ağlarında kullanılan WPA 2 güvenlik protokolünü kullanan cihazları da etkilemektedir. Bu istismar, bilgisayar korsanlarının bilgisayarlar ve Wi-Fi erişim noktası arasındaki trafiği dinlemesine ve WPA2 protokolünü kullanan tüm cihazların bu saldırılardan etkilenmesine yol açıyor.

ABD-Bilgisayar Tabanlı Acil Durum Hazırlık Ekibi'nin açıklamasına göre bu açık sayesinde kötü niyetli kullanıcılar şifre çözme, paket yeniden oynatma, TCP bağlantı kaçırma, HTTP içerik enjeksiyonu ve diğer birçok saldırı yöntemini uygulayabiliyor. 

Daha detaylı bilginin bugün akşam üzeri vakitlerinde açıklanması bekleniyor.

Peki sizce bu açık karşısında ağ donanımı üreten firmalar ne gibi önlemler alacak?

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.