VPW V-17 6500mAh Powerbank İncelemesi

Yeni inceleme yazımızın konuğu VPW V-17 6500mAh Powerbank. Powerbank piyasasına hakim olan firmalar yerine neden bu markayı tercih ettim gerçekten ben de bilmiyorum. Ama cihazın yakışıklılığına kandığıma emin olabilirim. Cihazın sahip olduğu deri görünümü uzaktan görenlerin gerçekten ilgisini çekiyor. Uzaklardan deri gibi görünse de dokunduğunuzda sert bir plastik ile karşılaşıyorsunuz. Bir akıllı telefon boyutundaki cihaz bir akıllı telefondan biraz daha kalın. Yani kolaylıkla cebinizde taşıyabileceğiniz boyutlarda.
powerbank
Tasarım açısından gayet başarılı bulduğum cihaz, gövdeye bağlı bir Micro USB ve USB tip A girişli bir kablo ile geliyor. Y şeklinde bir tasarıma sahip olan kabloda 5V/2.1A güç çıkışı sağlayabiliyor. Maalesef cihaz harici bir USB kablo girişine izin vermiyor. Yani aynı anda iki cihazı şarj etmeniz mümkün olmuyor. Aklınıza sadece Micrs USB girişine sahip telefonların şarj edilebildiği izlenimi oluşmuş olabilir fakat öyle değil. Küçük bir bölmeye Micro USB’yi soktuğunuz zaman Apple cihazların kullandığı Lightning çıkışına dönüştüren bir aparat sizlere merhaba diyor.
VPW V-17, 2200mAh batarya kapasitesine sahip iPhone 7 Plus modelinde cihazı 1.30 saatte tam olarak şarj etti. Kaba bir hesapla P8 Lite’ı ve iPhone 7 Plus’ı 2 kere şarj edebilen bu taşınabilir güç kaynağı iPhone 6’yı ise 3 kere şarj edebileceğini tahmin ediyorum.
powerbank
Sonuç
Bu dönemlerde piyasada aşırı derece fazla model bulunuyorken, IOS cihaz sahipleri tarafından tercih edilebilecek bir model. Üzerinde sabit bulunan kablosu artı bir yönü olurken ayrıca bir USB tip A girişi olmaması aynı anda sadece tek bir cihaz ile kullanıma olanak sunuyor. İnternet üzerinde 40-50 Türk lirası civarında satın alınabilen cihazın stoğunun çok fazla olmadığını görebiliyoruz. Cihaz benden 10/7 puan aldı. Almak istiyorsanız kaçırmayın derim.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.