Steelseries 3HV2 Oyuncu Kulaklığı İncelemesiYaklaşık 2,5 aydır kullandığım oyuncu kulaklığının incelemesini yazmanın zamanı geldi sanırım. Steelseries ailesinin uygun fiyatlı oyuncu kulaklıkları arasında yer alan(belki tek olan) Steelseries 3HV2 modelini inceliyoruz.

Ülkemizde 120 ile 130 lira arasında fiyat bandına sahip olan cihazın Amazon satıcılarında fiyatı 16-35 dolar arasında değişiyor, Steelseries’in kendi sitesinde ise bu fiyat 20 Euro olarak belirtilmiş. Ben ise Media Markt’ın kampanyasını yakalayarak 80 liraya satın aldım. Oyuncu kulaklığı denilince akıla gelen diğer modeller ile arasındaki en büyük fark fiyatı diyebiliriz. Satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken en önemli etken kafanızın boyutu. Benim gibi nispeten koca kafalı biriyseniz bu kulaklık sizi biraz rahatsız edebilir.
Cihazın tasarım amacı kesinlikle oyun oynamanın yanında taşınabilirliği de öne çıkartmak olmuş. katlandığı zaman neredeyse bir insan eli boyutundaki kulaklığı taşımak daha kolay hale geliyor. Kutu içeriği ise kulaklık, bişr adet Steelseries çıkartması, 2 girişi tek girişe dönüştürücü aparat ve çeşitli dokümantasyondan oluşuyor.
Cihazın kafa bandında Steelseries yazısı yer alıyorken sağ ve sol tutacaklarda firma kendi logosunu unutmamış. Kulağınızın üst kısmına gelen parçalar endüstriyel kulaklıkları andırdığı için benim gayet hoşuma gitti. Bazı yerler mikrofonun söküp takılabilir olduğundan bahsetmiş ama mikrofon sabit olarak cihaza bağlı fakat ileri geri ittirerek mikrofonu kulaklığın içine gizleyebiliyorsunuz.
Ses ve mikrofon kalitesi bu fiyat bandındaki cihazlara göre gayet iyi. Bu tür testleri youtube.com üzerinden bulabilirsiniz. Ama Razer veya Steelseries’in diğer cihazlarındaki aynı kaliteyi beklememeniz gerekiyor çünkü diğer cihazlar ile neredeyse arasında 3 kat fark var.
Karar 
Cihaz benim kullandıklarım arasında en iyi fiyat/performans ürünü diyebilirim. Gerek kutu içeriği gerek ise tasarımı ile benden 10 üzerinden 7 puan alan cihazı uygun fiyatlı oyuncu kulaklığı arayanlara kesinlikle tavsiye ediyorum.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.