Spigen R32E Bluethooth Kulaklık İncelemesi

Spigen R32E Bluethooth Kulaklık İncelemesi
Selamlar, yine bir ürün incelemesi ile gözlerinizin önündeyim. Bu zamanlarda çoğu insan okumanın yerine 3-5 dakikalık inceleme videolarını izlemeyi tercih ediyor. Ben bunların yerine “Content is the king” diyerek yazılı içerik üretmeye devam ediyorum.


Biraz sitemin ardından inceleme konumuza geçelim. Bugün inceleyeceğimiz ürün Spigen R32E Bluetooth kulaklık olacak. Bu yazının özellikle Spigen R32E yorum arayanların işine yaracak türden olacak. Spigen markasının profesyonellik alanının biraz dışarısında ürettiği bu kulaklık kendine orta seviyede yer buluyor. Ülkemizde pek fazla teknoloji marketinde satılmayan ürünü ben Hepsiburada.com üzerinden tedarik ettim. İndirim ile 129.99 Türk Lirası fiyat bandında bulunan cihazın yurt dışı fiyatı ise 28 Amerikan Doları. Siyah, kırmızı ve beyaz renk seçeneklerine sahip cihazın kulak kısmının dışa bakan yüzü metal olduğu için cihazı açıp kapattığınızda çizilme korkusu yaşayabilirsiniz. Herhangi bir açma-kapama tuşu bulunmayan cihazda bu işlemler manyetik olan kulak kısmından otomatik olarak yapılıyor. Yani kulaklığın iki kısmını birleştirdiğinizde kapanıyor ayırdığınızda ise açık hale geliyor. Kablo yapısı elinize aldığınızda her an hasar görecekmiş gibi gelse de bisiklet ve yürüyüş aktivitelerinde kullanırken hiçbir sorun yaşamadım. Tasarımdan ve fiyatından bahsettikten sonra şimdi teknik özelliklere geçelim.

Cihazın kutu içeriğinden kendi kulağınıza uygun kulaklık uçları 3 beden kulak kancası ve cihazınızı şarj edebilmek için bir micro usb kablosu çıkıyor. Cihazımızın dokümanlarında belirtilene göre cihazın toplam ağırlığı 6 gram. Ne kadar daha ağır hissetsem de aşırı ağır olduğu söylenemez. Sahip olduğu 80 mAh lityum polimer batarya ile 180 saat bekleme süresi ve 5.5 saat konuşma süresini kullanıcısına sunuyor. Ne kadar da batarya kapasitesi az görünse de şarj süresi 1.5 ile 2 saat arası değişiyor. Cihazlar ile iletişimini Bluetooth 4.1 ile sağlayan kulaklık telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan 10 metre uzaklığa kadar veri alışverişini sağlayabiliyor.
Genel olarak orta seviye bir cihaz olan Spigen R32E, kullanıcılara güçlü bass’lar sunarken tiz’lerde biraz eksik kalıyor. Ayrıca aşırı hareketli bir spor yapmıyorsanız veya kablolar ile bir yere sabit olmaktan hoşlanmıyorsanız bu cihazı tercih edebilirsiniz. Ürünün tek eksiği bana göre kulağınıza gelen kısmının biraz büyük olması. Bunu haricinde diğer Blutooth kulaklıklara kıyasla birçok artı yönü bulunmakta. Bir fiyat/performans ürünü arıyorsanız bu ürünü tavsiye edebilirim.

Sizler de bu ürün hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ile paylaşabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.