PUBG, Çin'de Yasaklanabilir


Şu aralar tırmanma özellikleri ile kafası dolu olan PUBG ekibinin başında şimdi de Çin Hükümeti geldi. Bloomberg raporuna göre, Battle Royal veya Last-Man Standing oyun modlarının "ülkenin sosyalist temel değerleri ve geleneksel Çin kültürü ve etik normlarını" saptırdığı iddia ediliyor.

Buna karşılık, Çin içerik gözlemcisi PUBG'in "genç tüketicilerin fiziksel ve zihinsel sağlıklarına elverişli olmadıklarını" düşünüyor.

Sizce PlayerUnknown's Battlegrounds gerçekten düşünüldüğü kadar zararlı mı? Yoksa bu Çin'in kültüründen dolayı mı böyle bir görüntü oluşturuyor. Acaba geçtiğimiz dönemlerde diğer oyunlara yapıldığı gibi bizim ülkemizde de saldırılar olur mu? Siz de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünden bizler ile paylaşabilirsiniz.

2 yorum:

  1. Çine göre herşey kendi örf ve geleneklerine ters Whatsapp neden yasaklandı oysa geleneksel Çin alfabesi bile vardı destekliyordu :) pubg yasaklaması gayet normal :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Doğu kültürü ile bizim kültürümüz arasında cidden fark var. Bazen çok basit olaylara bile fazla tepki verebiliyorlar.

      Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.