Polis Memurları Gran Turismo Sport İle Antrenman Yapıyor


Lincolnshire polisi ve PlayStation, yaklaşan PS4 yarış oyunu Gran Turismo Sport'u kullanarak yüksek hızlı takip yapan uzman operasyon subaylarına ek eğitim sunmak üzere bir araya geldi. Dört subay, oyunun sürüş üzerindeki etkisini test etmek için günü Silverstone yarış pistinde geçirdi.
Olay, bir bildiriye göre "ek yöntemlerin kurulan polis eğitim yapılarını güçlendirmeye yardım edip etmeyeceğini araştırmak" için kuruldu.

Dört yıl sonra öncü simülasyon oyununun geri dönülmesini işaret eden ve tamamen yeni bir sanal gerçeklik modu içeren GT Sport, subayların "altı ya da üstü itme, geç frenleme ve köşelerde çok fazla hız taşıma" gibi herhangi bir iyileştirme alanını tanımlamasına yardımcı oldu.

Genel Sekreter Yardımcısı Shaun West şunları söyledi: "Geleneksel eğitim yöntemlerinin hiçbir zaman yerine geçmeyecek, ancak memurlarımızın ve personelimizin öğrenmesini tamamlamak için daima yenilikçi yollar arıyoruz. 


GT Sport, 18 Ekim Çarşamba günü yalnızca PS4'te piyasaya çıkacak.

Siz polis memurlarının veya herhangi bir kişinin sanal gerçeklik kullanılarak eğitilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.