Microsoft Sessizce Windows 10'a Anti-Hile Özelliği Ekledi


Microsoft, bu haftanın başlarında yayınladığı Windows 10 Fall Creators güncellemesi ile  Windows Karışık Gerçeklik ve görev çubuğu için kişi entegrasyonu gibi özellikler eklerken arada sessizce Anti-Hile özelliği ekledi.

Yazılım devi ilk önce Windows 10 Insider'ın özelliklerini temmuz ayında açıkladı ve daha fazla bilgi paylaşmaya söz verdi. Microsoft'un yeni "TruePlay" anti-hile özelliği, oyun tasarımcıları tarafından aimbot ve wallhack kullanan hileciler ile savaşmak için tasarladığı söyleniyor. Valve'ın kendi anti-hile (VAC) sistemine benzer olarak oyun sırasında veriler toplayarak işini yapıyor. TruePlay, Windows 10 için oyun ayarlarında varsayılan olarak devre dışıdır, ancak Microsoft API'yı geliştiricilere açık hale getirmeye başladı.

Geliştiriciler, Microsoft Store oyunlarında TruePlay'i kullanabilecek, bu nedenle şimdilik Universal Windows Platform (UWP) oyunlarıyla sınırlı. Bu, gelecekte yararlı bir özellik olabilir ancak UWP ile sınırlı olduğu için, insanların bugün hile yapmakta oldukları oyunları gerçekten ele almamaktadır.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.