Kitapları Daha Ucuza Almanın Yolları

Çoğumuz kitap okumayı ve satın almayı seviyoruz. Fakat bir süre sonra ekonomimizi kötü duruma düşürebilmekte. Bende bu bahsettiğimi durumdayken aklıma gelen yöntemleri sizler için listeledim. Hemen listeye geçelim;

İndirim Fırsatları
Birçok firma veya satıcı belirli zamanlarda indirimler düzenlemekte. Siz de bu indirimleri takip ederek okumak istediğiniz eserleri daha ucuza alabilirsiniz. Kitapyurdu, d&r veya idefix gibi web sayfaları ciddi indirimler ile kitapları satışa sunuyorlar.
Sahaflar/İkinci El Kitaplar
Benim de bu aralar aklıma koydum satın alma biçimidir. İnternet üzerinden veya şehrinizdeki sahaftan alabileceğiniz efsane sağlıkta kitaplar bulunmakta. En son haberim olmadan 1999 basımı bir kitap almış olmam beni çok mutlu etti.
Kitap Kardeşliği
Sosyal medya üzerinde oluşturulan çeşitli gruplarda veya kendi arkadaşlarınız ile kitaplarınız takas ederek daha fazla esere ulaşabilirsiniz.
Ucuza Kitap Satan Siteler
Birçok web sayfası kelepir adı altında aşırı ucuza kitaplar satmakta. Örnek olarak ucuzkitapal.com gayet ucuz fiyatlara kitap satmakta. Ayrıca kitapyurdu.com’da hayet uygun fiyatlar sunuyor.
Elektronik Kitap
Elektronik kitapları fiziksel olanlardan daha ucuza alabilirsiniz. Genel olarak daha ucuza bulabileceğiniz kitapları korsan olarak kullanmak isterseniz de internet üzerinden binlercesine ulaşabilirisiniz.(Tavsiye etmiyorum)

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.