Instagram'a İkili Yayın Özelliği Geldi! Nasıl Yapılır?


Instagram bugün, "Bir arkadaşınızla birlikte canlı olarak yayına geçin" adlı canlı paylaşım özelliğini kullanmanın eğlenceli yeni bir yolunu ekledi.Yeni seçenek, kullanıcıların canlı yayınlarına bir kişiyi davet etmesine izin veriyor. İnstagram, bu özelliği Ağustos ayında test etmeye başlamıştı, şimdi ise bu özellik herkes için kullanılabilir hale geldi. Instagram, bir blog yazısı ve tanıtım videosunda daha fazla ayrıntı paylaştı.

Misafirleri istediğiniz zaman yayından çıkartabilir ve başka bir kişi ekleyebilirsiniz. Canlı yayına davetinizi kabul eden arkadaşlar da canlı yayını istediğiniz zaman bırakabilir. Kullanıcılar daha sonra canlı videoyu hikayelerine ekleyebiliyorlar. 

Instagram'da İkili Canlı Yayın Nasıl Yapılır?
 1. Ekranı sağ tarafa kaydırıp kameraya gidin.
 2. Ekranın aşağısından "Canlı" kısmına kaydırın ve "Canlı Video Başlat" 'a tıklayın.
 3.  Simgesine tıklayın ve yayına davet etmek istediğiniz arkadaşınızın ismini yazın.
 4. Eğer arkadaşınız davetinizi kabul eder ise ekran yarıya bölünecek ve ikili canlı yayına geçeceksiniz. 
 5. Eğer arkadaşınızı ikili yayından çıkartmak isterseniz ise ekranın köşesinde bulunan X butonuna tıklayıp yayından çıkartabilirsiniz. 
Sizce bu yayın özelliği Instagram açısından nasıl bir adım? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ile paylaşabilirsiniz.

2 yorum:

 1. Snapchatin özelliklerini çalıyordu şimdi özgün olmaya başladılar. Gözlemlediğim kadarıyla Snapchat fazla kullanılmıyor ama tamamen kapatacak gibi

  YanıtlaSil
 2. İnstagram cidden Snapchat'ten ana fikri alıp üstünde geliştirmeler yaparak efsaneler yarattı. Spanchat kapanmaz ama kullanıcı sayısı düşük kalacak gibi görünüyor.

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.