CS:GO Oyun İçi Pozisyonlar Ve Açıklamaları

Çoğu kişinin profesyonel karşılaşmalardan duyduğu fakat tam olarak tanımlarını ve ne iş yaptıklarını bilmediği bir konu olan CS:GO oyun içi rolleri kısa kısa açıklamaya çalıştım. Umarım aklınızdaki soru işaretlerini yok etmeye yarayabilir.
CS:GO Roller
In Game Leader
Adından da anlaşılacağı gibi oyun içinde takıma komut veren kişi.Örnek olarak “B veya A’ya gidelim” yada yapılan rotasyonlar örnek verilebilir.
Support
Oyun içinde yaptığı hareketler daha güvenli olup AWP oyuncusunu korumaya yönelik ve atılacak taktiksel hareketler(Flash, Smoke gibi) yapan kişidir.
Lurker
Tabiri caizse arkacı 😉 Bu oyuncular genellikle rotasyon yapan oyuncuları pusuya düşürür.
Entry fragger
Bu pozisyonun oyuncuları sağlam aim’e sahip olan kişilerdir.Genellikle AK-47, M4A1 tarzı silahlar(SMG’de olabilir) ile round’un başında rakibin kıpırdamasına zaman bırakmayarak onları öldürür.
AWP’er
İsminden de anlaşılan gibi takımda AWP oynayan kişidir. Genellikle bu kişiler karşı takımdaki AWP’er ile karşılaşır ve takım arkadaşlarını korumaya çalışır. Tabi ki unutmamak gereken bir şey var takımlar kendi oyun taktikleri ile oynadıkları için pozisyonları değiştirebilirler. Örneğin bir takımda 2 tane AWP’er olması gibi.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.