Bu Haftasonu Ne Oynayalım? #3


Bu Haftasonu Ne Oynayalım? yazı serisinin 3 bölümü ile karşınızdayım. Bu haftaki konuğumuz rekorları alt üst eden Playerunknown's Battlegrounds yani kısa adı ile PUBG oluyor.

23 Mart 2017 tarihinde erken erişim olarak oyuncuların önüne çıkartılan oyunun bu kadar patlayacağını düşünmüyorlardı. Oyun çıktıktan kısa süre sonra popüler olmaya ve rekor kırmaya yavaş yavaş ilerliyordu. Bu yılın en popüler oyunu yapmasının en başarılı örnekleri 10 Milyondan fazla kopya satmış olması ve anlık oyuncu sayısının Dota2'yi geçerek Steam'in anlık olarak en çok oynanan oyunu haline gelmesiydi.

Oyun Batle Royal türünün en sağlam örneklerinden. Zaten Battle Royal oyun moduna sahip bir oyun oynamak istiyorsanız bu zamanlarda önünüzde fazla bir seçenek yok. Ya ücretli olan PUBG'yi yada ücretsiz olan Fortnite: Battle Royal'i seçeceksiniz. H1Z1 ise geride kaldığı için göz önünde bulundurmadım.

Aslında bu oyunu tanıtmalı mıyım bilmiyorum ama oyun tavsiyesi isteyenler için kısa bir bilgi verebilirim.

100 kişinin toplanıp bir uçağa bindirildiği ve yaklaşık 8x8KM'lik bir haritaya atlamak zorunda bırakıldığı bir oyun moduna sahip oyunda iş sadece atlamak ile kalmıyor. Minecraft tarzı haritada ev yapmıyorsunuz. Atlayan 100 kişi birbirini öldürerek 1. olup "hadi iyisin çorba parası çıktı" yazısını görmek için yarışıyor.

Etrafta yer alan silahları, silah geliştirme ekipmanları, çanta ve sağlık ekipmanı gibi eşyaları toplayarak şansınız ile diğer oyuncuları tepelemek istiyorsanız PUBG size göre. aa Tabi bir de ünlü yayıncıları ghostlayanlar var komik  olduklarını zannediyorlar fakat hiç de öyle değil. Sanırım küfür yemekten zevk alan insanlar.

Kısacası arkadaşlarınız ile bordo bereli misali Battle Royal modu içerisine girmek istiyorsanız PUBG tam olarak size göre. Oyunu Steam üzerinden 69.99 Türk lirasına satın alabilirsiniz. İşte Steam adresi: http://store.steampowered.com/app/578080/PLAYERUNKNOWNS_BATTLEGROUNDS/

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.