Bu Haftasonu Ne Oynayalım? #2


Selamlar Özgür Klavye okuyucuları daha ikinci bölümden gecikme ile karşınızdayım. Bu haftaki konuğumuz 1930'ların çizgi tarzı ile yapılmış olan Cuphead. Ben yazıya başlamadan önce sizlere şunu belirtmek istiyorum sinir katsayınızı arttırmak ve ekipmanlarınızı parçalamak istemiyorsanız bu oyuna biraz mesafeli yaklaşabilirsiniz.

Oyun Steam, GoG ve Microsoft'un kendi platformunda satışa sunuldu. Eğer bir Xbox'a sahipseniz Microsoft'un kendi mağazasından alarak Play Eneywhere özelliğine sahip olabilirsiniz. Oyun Steam'de 31 Türk Lirası gibi bir ücret ile satın alabilirsiniz.

Koş ve Vur oyun modunda olan Cuphead, şeytan ile kumar oynayıp kaybeden bir çift kardeşin (Fincan ve Kupa Kafa) şeytana borçlarını ödemesi için diğer borçluları bir nevi tetikçi gibi öldüreceği bir duruma giriyorlar.

Hoplayıp zıpladığınız ve çok fazla kanser olduğunuz Cuphead'de ister tek başınıza isterseniz arkadaşlarınız ile kanser olduğunuz vakitleri Co-Op modu ile paylaşabilirsiniz. Oyunun hikayesine daha fazla girmeden yazının sonlarına doğru geliyorum. Cuphead'ın inceleme puanlarına aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

Eski tarzda oyunlar arıyorsanız ve emilatörler ile uğraşmak istemiyorsanız Cuphead tam size göre. Ayırca oyun zevkini daha da arttırmak için bir konsol kontrolcüsü kullanabilirsiniz. İyi oyunlar!

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.