Bu Haftasonu Ne Oynayalım? #1

Selamlar okuyucular yeni web sayfamız olan ozgurklavye.org'un yeni yazı serisi olan  Bu Haftasonu Ne Oynayalım? ile karşınızdayız. Bu seride genel olarak hali hazırda oynadığı oyunlardan sıkılmış olan ve oyun arayan oyunculara bir tavsiye niyetinde olacak. Her hafta Perşembe günü biz editörlerin belirlediği oyunları sizler için kısaca anlatarak temel bilgileri vermesini kapsıyor.


Geçelim bu ilk haftamızın oyununa;

Fortnite: Battle Royal

Son zamanlarda aşırı popüler olan ve oyuncular arasında "çakma PUBG" olarak bilinen ve temelinde Battle Royal oyun modu yatan bir oyundur Fortnite. Aslında oyunun bu kadar popüler olmasının asıl sebebi olan Battle Royal modu. Zaten sadece oyunun bu modu ücretsiz diğer modu olan Single Player 40 ile 150 Dolar arasında paketlere sahip.

PUBG'ye benzer dedim fakat sadece oyun modu tarafından benzerliklere sahip. Grafikler ve oyunun teması ile aralarında gerçekten dağlar var.

Oyuna gerçekten heyecan ve zevk katan diğer bir özellik ise inşa edebilme olanağı. Ulaşamadığınız bir yerde silah mı var? yoksa sadece bu moddan sıkıldınız mı? sorun yok. Yüksek bir yerdeki silaha ulaşmak için bir merdiven kurabilir veya paraşüt ile indiğiniz evin çatısını kırarak içeri dalabilirsiniz.

Oyunda 3 tür materyal bulunuyor. Demir, tahta ve tuğla. Kırdığınız yüzeyin türüne göre envanterinize bunlar ekleniyor ve bir şeyler inşa etmenize olanak sağlıyor.

Fakat oyunun olumsuz kısmına yavaş yavaş geliyoruz. Fortnite: Battle Royal modu ücretsiz olduğu için kullanıcıların yasaklanmak gibi endişeleri bulunmuyor. Bu yüzden hile kullanımı oyunda biraz fazla. Yapımcı Epic Games ise bu kötü kullanıcılara karşı savaşını büyük bir mevcudiyet ile devam ettirmekte.

Sonuç olarak arkadaşlarınız ile canınızın diğer rekabetçi oyunlardan sıkıldığı zamanlarda eğlenceli vakit geçirmek isterseniz tavsiye edebileceğim bir oyun. 

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.