Boş işler yapanlara biraz sitem

Sadece yazmak için yazdığım yazılardan birini daha okuyorsunuz. Genellikle çoğu insan tatillerini dinlenmek için kullanıyor veya görüyor ama bu kişilerden %70’i tatil süresi boyunca evde pineklemekten başka bir şey yapmıyor. Kişisel olarak tatil veya boş zamanların öğrenme veya öğretme gibi faaliyetler için kullanılmasını daha önemli buluyorum fakat tipik bir insan bunun tam tersi olarak sevdikleri ile vakit geçirebilir, Alışveriş merkezlerine gidebilir veya en basitinden evinde televizyonunun başında saçma programlardan herhangi birini izleyebilir. Bu söylediklerime karşı “hafta içi zaten çalışıyoruz şu iki günün keyfini çıkaralım” denilebilir, bu konu hakkında hiçbir şey söylemeye hakkım olduğunu düşünmüyorum ve bu yazdıklarımın tamamen “tavsiye veya görüş” olarak algılanması beni mutlu eder.
En basitinden çoğu kişi işine veya okuluna giderken toplu taşıma araçlarını kullanıyor. Sabah akşam işe giderken kullandığım otobüslerin çoğu gördüğüm şey beni sinirlendirmeye yetiyor. Çoğu otobüs hattında fazlasıyla kalabalık oluyor, insanlar tutunmaya hatta otobüse binmeye fırsat bulamıyorken bazı insanlar ellerinde telefon ile “şu ne diyo” tarzı saçma bir sitede zaman öldürüyor veya “candy crush” gibi oyunlar oynayarak trafikte beklediği sürenin hızlı geçmesini sağlamaya çalışıyor. Yazının konusuna biraz geç te gelebilsem sonunda işte burada.  Bu tür zamanlarda hiçbir yararı olmayan yazılımları kullanmak yerine herhangi bir makale okuyabilir, işlerinizi cep telefonunuzdan halledebilir veya bir kitap okuyabilirsiniz. Zaten gittikçe beyinleri uyuşan toplumda bir adım öne çıkmak kendinizi cidden iyi hissettirmenin yanında olaylara daha farklı açılardan bakmanıza yardımcı olacaktır.
Gittikçe gelişen cebimizdeki bilgisayarlar ve sürekli yerinde kalan bizler için okuma veya basit işlerinizi halledebilmek için uygulama tavsiyeleri bir dahaki yazıda görüşmek üzere veda edelim.
-Favori uygulamam Pocket;
Bilgisayar eklentisi ile kullandığınız zaman işinize cidden yarayacak bir uygulama Pocket. Her kullanıcının aynı sosyal platformalarda olduğu gibi profilleri olan, neler okuduğunu merak eden veya onun okumak istediklerini okuyan insanlar için bulunan bu özellikle benim işime yaramıyor ama kullanışlı. Uygulamanın asıl mahareti bilgisayarınızdan görüntülediğiniz herhangi bir web sayfasını kaydet diyerek çevrimiçi veya çevrimdışı bir şekilde okuyabilirsiniz. Ayrıca başka bir kullanışlı özelliği ise size gündemde olan yazıları tek bir sayfada göstermesi.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.