Belkin iPhone Dock İncelemesi

Bir buçuk aydır kullandığım Belkin iPhone Dock’un incelemesini yapmanın vakti sonunda geldi çattı.


Kullandığım süre boyunca fazla sıkıntı çekmediğim ve verimliliğimi arttıran Belkin iPhon Dock’un tam model adı “Belkin F8J045btRED”. İnternet üzerinden yaptığım araştırmalarda 30-70 Türk Lirası fiyat bandında bulunan standı ben fiziksel bir Vatan Bilgisayar mağazasından 30 Türk Lirasına satın aldım. Yurtdışı fiyatlarına göz attığımda ise fazlasıyla şaşırdım. Belkin’in kendi web sayfasında yer alan Amerika fiyatı $39.99. Güncel kur ile Türk Lirasına çevirdiğimizde ise neredeyse 5 adet alabiliyoruz. Bu neden ile artı olarak sevindim. Çünkü genellikle vergiler ve distribütör’ün kazancını kattığımızda fiyatlar yurt dışından kat ve kat fazla oluyor. Cihazın mavi, kırmızı, yeşil, mor ve gümüş renk seçenekleri mevcut. Fakat ülkemizde sadece kırmızı modelini bulabildim.
Teknik kısımda, cihazın kutusu üzerinde iPhone 5 modeli için olduğu yazıyor fakat Lightning girişine sahip çoğu cihaz ile uyumlu. Ben iPhone 6 ile iPhone 7+ cihazlarında bu standı denedim. Denge kaybı yok fakat stand iPhone 5’in boyutlarına göre tasarlanmış olduğu için iPhone 7+’tan büyük bir cihazda sorun yaratabilir. toplamda 1.2 metrelik bir kabloya sahip cihaz şarj + veri aktarımı yapabiliyor. Şarj etme süresi Apple’ın Lightning kablosunda bir tık daha az diyebiliriz. Sürelerde en fazla 5-10 dakika oynayacaktır. Cihazın üzerindeki Lightning çıkışı sıfıra sıfır yapılmayarak cep telefonunuzun yarım santim yukarıda kalması sağlanmış. Bu yukarıda kalması sağlanmış parça çok kısa ileri geri hareketi yapma imkanına sahip olduğu için telefonunuzu rahatça takıp çıkartabiliyorsunuz.


Cihazda beni en çok rahatsız eden nokta telefonunuzu yerleştirdikten sonra geri çıkartması. Standı sabitlemeden direkt olarak telefonu çıkarmanız pek mümkün olmuyor. Bu sorunu çözmek ise çift taraflı bant gibi parçaları kullanabilirsiniz.
Aldığımdan beri klasik şarj aletini kullanmayı bırakıp bu standı kullanarak telefonumu şarj ediyorum. Genel olarak standı beğendim. Apple’ın orijinal ürünlerine bir alternatif cihaz arıyorsanız tercih edebileceğiniz seçeneklerinden biri olan Belkin F8J045btRED ‘i tavsiye edebilirim.

Cihazın resmi sayfasına gitmek için buraya tıklayınız.

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.